Radosna jest ta jesień!

Radosna jest ta jesień!

W sobotę przeprowadziłyśmy lekcje na temat jesieni. Każde dziecko przyniosło przedmiot, który kojarzy im się z tą porą roku oraz wyjaśniło dlaczego. Powtórzyliśmy nazwy pór roku oraz miesięcy.  Wszyscy  przygotowali koszyki wypełnione darami jesieni o których dowiedzieliśmy się z piosenki „ Idzie jesień”. Lekcje zakończyliśmy krzyżówkami i interesującymi zagadkami.

Z okazji dnia uśmiechu młodsza grupa rozmawiała o emocjach. Badaliśmy uczucia robotów z plakatu, opisywaliśmy jakie zachowania występują podczas smutku, radości, zazdrości i strachu. Zgadywaliśmy co jest zakodowane na obrazku , kolorując odpowiednie cyfry. Dodatkowo powtórzyliśmy dni tygodnia. Dzieci jednogłośnie przyznały, że ich  ulubionym uczuciem jest radość kiedy dostają nową zabawkę! Braliśmy udział w wielu zabawach integracyjnych i uczyliśmy się rysować emocje na twarzach. Uśmiech z twarzy dzieci nie znikał przez cały dzień.

                                                    

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*