Podróż po Polsce

Podróż po Polsce

Jak to w Polskiej Szkole, nie mogło zabraknąć tematu o Polsce. Na zajęciach rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie.  W starszej grupie przypomnieliśmy sobie minione święto 11 listopada, poznawaliśmy także legendę o powstaniu państwa polskiego, ćwiczyliśmy język polski pracując na kartach pracy, tworzyliśmy przepiękne biało-czerwone kotyliony, za to w przerwach między pracą bawiliśmy się we wróżby andrzejkowe.
W młodszej grupie dodatkowo podróżowaliśmy palcem po granicach Polski. Dowiedzieliśmy się, że mamy wiele sąsiednich krajów oraz to, że każdy z nich ma swoją flagę. Poznawaliśmy znaczenie kolorów na mapie i biegaliśmy od gór do morza oraz od morza do gór 😉 . Bardzo ucieszył nas fakt, że większość dzieci komunikuje się z rodzicami w języku polskim. Po zajęciach dzieci z pewnością będą rozpoznawały flagę, godło i hymn Polski oraz historię Lecha, Czecha i Rusa, a całe zajęcia dopełniały piękne biało-czerwone stroje dzieci.

                         

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*