P jak pies.

P jak pies.

W starszej grupie dzieci za pomocą gry „Państwa miasta” oraz „Zakręcone literki” dzieci ćwiczyły wyobraźnie i alfabet wymyślając słowo z danej kategorii na konkretną literę. Zapoznaliśmy się również ze zbiorem wierszy Jana Brzechwy. Dzieciom wyjątkowo spodobała się jego twórczość. Na koniec, stworzyły obrazy inspirowane ulubionym wierszem.

 

Dzieci w młodszej grupie rozmawiały o swoich zwierzątkach domowych. Okazało się, że dzieci uwielbiają zwierzątka! Uczniowie mają koty i pieski ale też rybki i jaszczurki. Podczas zajęć dbaliśmy o to aby każdy pupil dostał odpowiednią ilość kości. Liczyliśmy z ilu sylab składa się nazwa różnych zwierząt oraz dopasowywaliśmy miejsce wypoczynku do odpowiedniego pupila. Zajęcia tradycyjnie zakończyliśmy czytaniem  książeczek pt. “Kot w butach” oraz “Króliczki”.

                                                           

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*