Jesień, przyjaciele, pyszne literki

Jesień, przyjaciele, pyszne literki

1. Powtórka z poprzednich zajęć

Część pierwsza zajęć to powtórzenie pojęć, słownictwa związanych z porami roku, a w szczególności jesienią. Powtórzyłyśmy na podstawie wiersza i w oparciu o zdjęcia, które były na ostatnim spotkaniu umieszczone na mapie myśli.

Praca plastyczna: jesienne drzewo.

Podzieliłyśmy dzieci na dwie grupy i każda wyklejała, kolorowała razem jesienne drzewo.

2. Przyjaciele

Druga lekcja była o przyjaźni. Rozmowa w oparciu o Dzieci z Bulerbyn i przygody Mikołajka.

Praca plastyczna – mój przyjaciel

Dzieci odrysowaly wybranego przyjaciela (dziecko z grupy). Przyklejaly włosy, nos, oczy i usta. Kolorowały tak wykonane postaci przyjaciół.

3. Pyszne literki

W trzeciej części dzieci realizowały zabawy, w których istotna była współpraca. Podobnie z resztą praca plastyczna – postać przyjaciela – mogła się udać tylko przy dobrej współpracy 🙂 nie tylko jednak przyjemności 🙂 starsze dzieci szukały wyrazów z polskimi znakami diakrytycznymi, wykreślały je, następnie układały wyrazy z polskimi literami z “literek ciasteczek”. Ogromną motywacją była perspektywa zjedzenia liter 🙂 najmłodsi też bez taryfy ulgowej – aby zjeść ciasteczko literkę musieli odwzorować wyraz albo przynajmniej znaleźć pierwszą literkę imienia. Oczywiście po to, aby ją za chwilę skonsumować 🙂

W utrzymaniu dyscypliny i uwagi tym razem pomógł nam Picasso… 🙂 oraz wyzwanie, jakie sobie sami stawiali chłopcy w jedzeniu ciastek! Każda motywacja jest dobra, o ile przynosi rezultaty 🙂

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*